Вработените мајки под силен удар на пандемијата

4 копии

„Предизвици на фискалната политика во периодот на пандемијата од ковид-19 и перспективи во посткризниот период” е тема на првата научна конференција што ќе се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Трошоците за живот во земјава растат. Во маркетите и на пазарите цените од ден во ден одат во нагорна линија. Граѓаните велат животот станува се поскап, се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поврзаноста со квалитетна инфраструктура со другите земји од регионот е многу битен фактор, особено во периодот кога нашите компании ќе треба да ги вратат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Со инвестиции во технолошки развој, иновации, знаење и маркетинг значително може да се зголеми извозот како двигател на економскиот раст, објаснуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дека последните анализи се во тек пред потпишување на рамковниот договор за изградба на брзата пруга Белград-Ниш-Прешево, соопшти денеска претседателот на ...
сите 535 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 155 | | | веќе видена

На денешната седница владата ја разреши Ана Петровска од функцијата в.д. Директорка на Државниот инспекторат за животна средина (дижс) и на нејзино место го ...
сите 72 | | | веќе видена

СЗО повикува на мораториум за третата доза барем до крајот на септември, за да му се даде на светот шанса да ја постигне својата цел да вакцинира најмалку 10 ...
сите 486 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вработените мајки под силен удар на пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: