Борел уверува дека Македонија и Албанија нема да бидат раздвоени на патот кон ЕУ


Постои многу силна поддршка за одржување на првата меѓувладина конференција и нема поддршка за раздвојување на Македонија и Албанија. Ваква порака денеска е ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европскиот Совет, по средбата со премиерот Заев, не сакаше да одреди датум за отворање на преговорите меѓу земјава и ЕУ, Тој беше воздржан ...
| | веќе видена | слични

Унијата подготвува повеќе идеи како Македонија да добие датум за првата меѓувладина конференција на јунскиот самит. Задоволен од средбата со првиот човек на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата Зоран Заев денеска во Брисел се сретна со претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел. Двајцата соговорници на средбата се согласија ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот премиер изрази уверување дека првиот човек на советот Мишел има разбирање и волја за некакво поместување во однос на Македонија на претстојниот ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев е политичар на кој не може да му се верува, бидејќи тој се колнеше и во сопствените деца и видовме што направи. Денес се колне во идентитетот и ...
| | веќе видена | слични

26 земји членки се заложници на личните интереси на една држава. Вака амбасадорката на Германија Холштајн ја опиша блокадата на Бугарија за земјава. Вели дека ...
| | веќе видена | слични

Процесот на проширување мора да остане жив, во спротивност европската пасивност може да доведе до делување на туѓи геосратешки интереси. Европската Унија треба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 656 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 511 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 395 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 433 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 142 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борел уверува дека Македонија и Албанија нема да бидат раздвоени на патот кон ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: