Грлиќ Радман во пресрет на министерскиот состанок на ЕУ: Почеток на преговорите со С.Македонија и Албанија


Хрватскиот министер за надворешни работи Гордан Грлиќ Радман, пред денешниот состанокот на министрите на ЕУ во Брисел, изјави дека на ЕУ и е потребен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика на ЕУ Жозеп Борел очекува на утрешната вечера во Брисел, лидерите од Западен Балкан да му ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролот на ЕУ, Пeтер Стано вели дека целта на утрешната вечера, што се организира за лидерите од Западен Балкан во Брисел, е да се започне и прошири ...
| | веќе видена | слични

„Ако Европската Унија изврши малку подиректен и поголем притисок, не само на декларативен начин, врз соседна Бугарија, тогаш мислам дека на Македонија ќе и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Бугарија останува останува отворена за отворен дијалог и соработка со Република Македонија, но сите состаноци мора да се одржат под одредени услови, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 581 | | | веќе видена

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се шират видеа за големиот пожар што ја зафати околината веднаш до Кочани. Граѓаните молат за помош. Велат дека ситуацијата е очајна ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грлиќ Радман во пресрет на министерскиот состанок на ЕУ: Почеток на преговорите со С.Македонија и Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: