Портпаролoт на ЕУ: Вечера во Брисел во знак на поширок политички ангажман на ЕУ и Западен Балкан

Портпаролот на ЕУ, Пeтер Стано вели дека целта на утрешната вечера, што се организира за лидерите од Западен Балкан во Брисел, е да се започне и прошири ...
| | веќе видена | слични

Проширувањето на Европската унија со Македонија и со Албанија не се најде во заклучоците на специјалниот состанок на Европскиот совет (ЕУКО) на 24 и 25 мај во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефот на дипломатијата на ЕУ, Жозеп Борел се осврна на својот блог за работната вечера што ја организираше оваа недела во Брисел за шест лидери од Западен ...
| | веќе видена | слични

Паневропски веб новински портал со седиште во Брисел кој информира за Европската Унија ги навреди Македонците и шефот на македонската држава. Навредата се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика Жосеп Борел, во својот редовен блог денеска се осврна на Западниот Балкан и порача дека Европската Унија ...
| | веќе видена | слични

Шефот на дипломатијата на ЕУ предупреди дека во регионот на Западниот Балкан се зголемува националистичката реторика и дека расте фрустрацијата поради ...
| | веќе видена | слични

Лидерите од Западен Балкан, по свечената вечера во Брисел, излегоа со песимистички видувања за брзото интегрирање на земјите од регионот во Европската Унија, а ...
| | веќе видена | слични

Балканот е подалеку од ЕУ отколку во 2014 година, вели црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ. Тој синоќа по посетата на Брисел изјави дека земјите од ...
| | веќе видена | слични

Земјите од Западен Балкан мора да знаат дали нивната перспектива во Европската унија е навистина реална во догледно време, рече претседателот на Црна Гора, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека не може да каже точно каков ќе биде исходот од претстојниот самит на ЕУ и дали Република Северна ...
сите 365 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 658 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно организираше двочасовен протест под мотото „Доста е, излези за Македонија“. Во Скопје беа блокирани дел од ...
сите 49 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 409 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Портпаролoт на ЕУ: Вечера во Брисел во знак на поширок политички ангажман на ЕУ и Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: