Милијардерите од Европа за една година станаа уште побогат

4 копии

Време зa читање: 2 минути Средствата на словенечките домаќинства на депозитни сметки во банките се зголемија за над две милијарди евра, на рекордни 23 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најбогатиот човек на планетата, бизнисменот Џеф Безос, наводно купува суперјахтата долга 127 метри. Суперјахтата е толку масивна што има своја помошна јахта со ...
| | веќе видена | слични

Резултатите од последниот попис во земјата покажале дека од 2010 година, кинеското население над 60 години пораснало за 5,44 проценти на 264 милиони. Секое ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, и министерот за надворешни работи, Бујар Османи, ја предводи ...
сите 112 | | | веќе видена

Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милијардерите од Европа за една година станаа уште побогат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: