(Видео) Џеф Безос купува јахта од половина милијарда долари


Веста дека Џеф Безос купил суперјахта предизвика интерес во мистериозниот свет на пребогати глобатетри кои уживаат во овие крајни статусни симболи. Експертите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Во Њујорк и во Вашингтон се одржа необичен протест на кој учествуваа луѓе што заработуваат повеќе од еден милион долари годишно и имаат богатство вредно и над ...
| | веќе видена | слични

Група милионери во понеделникот излегла на улиците протестирајќи пред домовите на Џеф Безос, сопственикот на Амазон и најбогат човек на светот, во Њујорк и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Администрацијата на претседателот Џо Бајден синоќа најави дека исплатите на детски додаток за околу 39 милиони американски семејства може да почнат во јули. ...
| | веќе видена | слични

Група милионери излегоа на улиците во Њујорк и Вашингтон и протестираа барајќи богатите, во кои и самите припаѓаат, да започнат да плаќаат повеќе даноци. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до ...
сите 395 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на ...
сите 432 | | | веќе видена

Откако претседателот Стево Пендаровски не го потпиша новиот Изборен законик, премиерот Заев вели дека Владата ќе го укине или ќе го намали прагот од 2 отсто ...
сите 203 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 190 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 168 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Џеф Безос купува јахта од половина милијарда долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: