Безос ќе се почести со јахта од половина милјарда долари – толку е голема што има сопствена помошна јахта за потребите на главната


Најбогатиот човек на планетата, бизнисменот Џеф Безос, наводно купува суперјахтата долга 127 метри. Суперјахтата е толку масивна што има своја помошна јахта со ...
| | веќе видена | слични

Веста дека Џеф Безос купил суперјахта предизвика интерес во мистериозниот свет на пребогати глобатетри кои уживаат во овие крајни статусни симболи. Експертите ...
| | веќе видена | слични

Според најновите информации, моменталната вредност на биткоинот е 31 400 американски долари. По најновите турбуленции на пазарот на криптовалути, се очекува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Во Њујорк и во Вашингтон се одржа необичен протест на кој учествуваа луѓе што заработуваат повеќе од еден милион долари годишно и имаат богатство вредно и над ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 396 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на ...
сите 432 | | | веќе видена

Откако претседателот Стево Пендаровски не го потпиша новиот Изборен законик, премиерот Заев вели дека Владата ќе го укине или ќе го намали прагот од 2 отсто ...
сите 205 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 185 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 170 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Безос ќе се почести со јахта од половина милјарда долари – толку е голема што има сопствена помошна јахта за потребите на главната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: