Грција и новата енергија: Гасот е „мостот“ кон новиот енергетски свет

Извршниот директор на ЕДЕЈ (EDEY), д-р Аристофан Стефатос – експерт за геологија и геофизика, со долгогодишно искуство на раководни позиции во приватни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За време на 11 годишното расипничко владеење, ВМРО-ДПМНЕ го опустоши енергетскиот сектор. Додека Христијан Мицкоски како советник за енергетика на Никола ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата предводена од СДСМ ја врати евтината дневна тарифа на струјата која обезбедува заштеди во семејните буџети, се вели во реакцијата од СДСМ, на денешното ...
| | веќе видена | слични
7 копии

СДСМ ќе ја поскапува струјата, и со тоа удира по џебот на граѓаните, соопшти денеска ВМРО-ДПМНЕ. Заев сака со парите на граѓаните да ги покрива дупките во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска по посетата на Битола, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговараше на прашањата на медиумите. Едно од прашањата е зошто РЕК Битола ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски очекува повторно зголемување на цената на електричната енергија за домаќинствата, поради како што вели слабото ...
| | веќе видена | слични

ДАЛИ РКЕ ГО НАЈАВУВА КОЛАПСОТ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКАТА ВО МАКЕДОНИЈА?! Последниве четири години слушаме многу “бисери“ од власта на СДСМ, но овој последниот од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пет хеликоптери, три српски и еден македонски полетаа од скопскиот аеродром кон пехчевскиот регион, соопшти директорот на Центарот за управување со кризи, ...
сите 326 | | | веќе видена

Доктор Никола Пановски за Локално вели дека состојба со Ковид-19 во Македонија ќе зависи од вакцинирањето против вирусот. Тој предупредува дека бројот на ...
сите 768 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 116 | | | веќе видена

Жителите, пожарникарите и сите инволвирани во гаснењето успеаја да го спасат манастирот Света Петка од пожарот кој повеќе од 10 часа беснее кај Пехчево.Според ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција и новата енергија: Гасот е „мостот“ кон новиот енергетски свет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: