Ќе се укине ли повторно евтината тарифа на струја?

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги со процесот на либерализација на пазарот на електрична енергија во крајната цена на определување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се поизвено станува поскапувањето на струјата. Според информации на , Мепсо ќе бара двојно зголемување на цената за преносот кој го врши. Од компанијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зголемените трошоци кои ги имаат енергетските компании оваа година можат да донесат нова цена на струјата за граѓаните од јуни или јули. Регулаторната комисија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 389 | | | веќе видена

Откако претседателот Стево Пендаровски не го потпиша новиот Изборен законик, премиерот Заев вели дека Владата ќе го укине или ќе го намали прагот од 2 отсто ...
сите 207 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на ...
сите 432 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 185 | | | веќе видена

Главниот епидемиолог на Исланд, Торолфур Гуднасон изјави дека не може да исклучи дека неодамна воведените ограничувања поради ковид, може да траат и до 15 ...
сите 418 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 191 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се укине ли повторно евтината тарифа на струја?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: