СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја укина евтината тарифа на струјата и остави пустош во енергетскиот сектор


За време на 11 годишното расипничко владеење, ВМРО-ДПМНЕ го опустоши енергетскиот сектор. Додека Христијан Мицкоски како советник за енергетика на Никола ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претставници од Независниот синдикат на камионските транспортери на Македонија-НСКТМ МАКАМТРАНС и Независниот синдикат на градежни работници инжинери и трговци ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се остварува она на што предупреди претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во петокот за време на посетата во Битола, дека поради неспособноста на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Заев: Инвестираме во нови извори на електрична енергија за да ја зајакнеме домашната продукција на струја и да не дојде до поскапување на струјата. Зоран ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Димитриоска – Кочоска од ВМРО-ДПМНЕ на Мицкоски, кој го советуваше Груевски да ја укине евтината тарифа, нема морален, политички ниту стручен кредибилитет да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Црно ѝ се пишува на македонската енергетика со Заев кој ќе ги затвора РЕК Битола и Осломеј, реагираат од Комисија за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение ...
| | веќе видена | слични

Токму кога Кочовска работеше и го советуваше Мицкоски во ЕСМ, тогашно ЕЛЕМ направи рекордно скап увоз на струја од 200 евра за мегават час, 4 пати повеќе од ...
| | веќе видена | слични

СДСМ на граѓаните им ја врати евтината тарифа на струјата, а опозицијата нема морален, политички ниту стручен кредибилитет да зборува за енергетика, се вели во ...
| | веќе видена | слични

Во интервјуто за Утрински брифинг, премиерот Заев нагласи дека граѓаните треба да знаат дека сите инвестиции кои државата ќе ги прави во фотоволтаици, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до ...
сите 398 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на ...
сите 432 | | | веќе видена

Откако претседателот Стево Пендаровски не го потпиша новиот Изборен законик, премиерот Заев вели дека Владата ќе го укине или ќе го намали прагот од 2 отсто ...
сите 203 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 192 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 234 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 168 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја укина евтината тарифа на струјата и остави пустош во енергетскиот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: