234 нови случаи на Ковид 19, починати се 25 лица

7 копии
7 копии

Во последните 24 часа од компликации на ковид-19 починаа 13 лица од кои 7 во болница, а останатите 6 во домашни услови. Починатите се на возраст од 55 до 90 ...
| | веќе видена | слични

Денеска се регистрирани 112 нови случаи на Ковид 19, починати се 13 лица, а како оздравени се водат уште 2.179 пациенти, соопшти Министерството за здравство ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 536 и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 302 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ кое во меѓувреме продолжува со протестно блокирање раскрсници, утре одговор за преговорите со Бугарија очекуваат од министерот за надворешни работи ...
сите 408 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 80 | | | веќе видена

Целосно укинување од утре на полицискиот час и на ограничувањето од максимум 100 гости на свадби и прослави, како и дозвола за организација на настани, ...
сите 92 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

234 нови случаи на Ковид 19, починати се 25 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: