За вакцините на АстраЗенека уште нема промени дали ќе се даваат и на помлади, експерти ќе анализираат искуства и од други земји


На експерти од земјава им е даден налог да се следат сите публикации и студии за вакцините на АтраЗенека, во смисла на тоа дали може да се даваат и на помлади ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска уште еднаш нагласи дека имунизацијата на населението продолжува да се одвива според возрасната граница. До ...
| | веќе видена | слични

До крајот на следната недела треба да се вакцинираат дополнително пријавените 8.000 постари граѓани и тие ќе имаат приоритет пред помладите. Околу 40 отсто од ...
| | веќе видена | слични

Утрово во поликлиниката „Јане Сандански“ во Скопје стигнаа уште 100.000 вакцини „Синофарм“, донација од кинеското Министерство за одбрана. Синоќа на ...
| | веќе видена | слични

Поплаките на граѓаните дека нема ред во вакциналниот процес, односно дека тие што се повозрасни уште немаат добиено термин, а помладите веќе се вакцинирани, ...
| | веќе видена | слични

Наместо до утре, пријавените на вакцинација.мк кои аплицирале до крајот на април, сега ќе чекаат до понеделник за да добијат термин. Министерот го пролонгира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска се вакцинираше претседателот на Сојузот на средношколци, Бленди Ходаи. Со објава на Фејсбук, активистот ги повика сите средношколци и студенти да ...
| | веќе видена | слични

Откако претходно беше децидно дека до 15-ти мај ќе бидат известени кога ќе добијат вакцина сите граѓани кои се пријавиле на сајтот вакцинација.мк, денес ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев при неговото пристигнување на првиот Самит на НАТО на кој Северна Македонија учествува како полноправна земја членка на Алијансата, изјави ...
сите 499 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 370 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 65 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 535 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За вакцините на АстраЗенека уште нема промени дали ќе се даваат и на помлади, експерти ќе анализираат искуства и од други земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: