За вакцините на АстраЗенека уште нема промени дали ќе се даваат и на помлади, експерти ќе анализираат искуства и од други земји


На експерти од земјава им е даден налог да се следат сите публикации и студии за вакцините на АтраЗенека, во смисла на тоа дали може да се даваат и на помлади ...
| | веќе видена | слични

До крајот на следната недела треба да се вакцинираат дополнително пријавените 8.000 постари граѓани и тие ќе имаат приоритет пред помладите. Околу 40 отсто од ...
| | веќе видена | слични

Утрово во поликлиниката „Јане Сандански“ во Скопје стигнаа уште 100.000 вакцини „Синофарм“, донација од кинеското Министерство за одбрана. Синоќа на ...
| | веќе видена | слични

Поплаките на граѓаните дека нема ред во вакциналниот процес, односно дека тие што се повозрасни уште немаат добиено термин, а помладите веќе се вакцинирани, ...
| | веќе видена | слични

Наместо до утре, пријавените на вакцинација.мк кои аплицирале до крајот на април, сега ќе чекаат до понеделник за да добијат термин. Министерот го пролонгира ...
| | веќе видена | слични

Денеска се вакцинираше претседателот на Сојузот на средношколци, Бленди Ходаи. Со објава на Фејсбук, активистот ги повика сите средношколци и студенти да ...
| | веќе видена | слични

Откако претходно беше децидно дека до 15-ти мај ќе бидат известени кога ќе добијат вакцина сите граѓани кои се пријавиле на сајтот вакцинација.мк, денес ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Сојузот на средношколци, Бленди Ходаи, денеска ја прими првата доза на вакцина и порача и останатите да се вакцинираат. По неговата објава на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За вакцините на АстраЗенека уште нема промени дали ќе се даваат и на помлади, експерти ќе анализираат искуства и од други земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: