Ново правило: Кој ја прифати Суперлигата, „лета“ од Серија А!

Јувентус, Интер и Милан повеќе сакаа, остатокот од Италија се исплаши дека ќе добие помалку и засекогаш ќе ја загуби финансиската трка со трите најголеми клуба ...
| | веќе видена | слични

Александар Чеферин, словенечки адвокат и претседател на Европската фудбалска асоцијација, го преживеал обидот за пуч на големите клубови и идејата за создавање ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Прекинот во работата на социјалните мрежи започна во петокот попладне и ќе трае до понеделник навечер, а се однесува и на натпреварите од полуфиналето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека зборуваше за Суперлига, претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез меѓу другото кажа и: „Варијанта со реформи од УЕФА не нè убедува. Ни форматот кој ...
| | веќе видена | слични

„Гардијан“ пишува за плановите и за реакциите за првата сезона во фудбалската лига на Англија пред 133 години, весникот во 1957 година објави дека „во рамките ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Извршниот директор на Интер, Бепе Марота изјави дека во времето на пандемијата на коронавирусот, приходите паднале толку многу што платите на играчите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ...
сите 360 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 287 | | | веќе видена

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 502 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ново правило: Кој ја прифати Суперлигата, „лета“ од Серија А!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: