Полициски час од 21 часот е предлогот на Комисијата за заразни болести

Полицискиот час би бил на сила до 15 мај, но не и за Велигден и Рамазан. Дали ќе се отворат летните тераси на угостителските објекти ќе пресече Владата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата денеска на седница треба да решава по предлогот на Главниот координативен кризен штаб за скратување на полицискиот час и за продолжување на работното ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Започнува масовната имунизација на населението, во повеќе регионални центри низ државата – Скопје, Куманово, Штип, Кавадарци, Тетово, Охрид и Битола. ...
| | веќе видена | слични

Мерките веќе денеска треба да се најдат на владина седница. Денеска започнува и масовната имунизација на населението во Македонија во  повеќе градови ширум ...
| | веќе видена | слични

Со големо задоцнување, денеска со 200.000 вакцини кои деновиве стигнаа од Кина, а кои премиерот Зоран Заев и министерот Венко Филипче ги најавуваа и одложуваа ...
| | веќе видена | слични

Предвидено е да се вакцинираат меѓу 10 до 15 илјади граѓани на ден, со што здравствените власти очекуваат до почетокот на летото да имаме висок процент на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицискиот час да почнува од 23 часот, е еден од предлозите на комисијата за заразни болести , по кој ќе одлучува денеска Владата. Зелено светло, министрите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на Комисијата за надворешна политика, Антонијо Милошоски, соопшти дека за среда во 15 часот ќе закаже седница на ...
сите 559 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 657 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 405 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 37 | | | веќе видена

Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полициски час од 21 часот е предлогот на Комисијата за заразни болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: