Активни 18.469 случаи на заразени со Ковид-19 во Македонија, се апелира за исклучителна внимателност

Според последните информации од Министерството за здравство активни се 18.469 случаи на заразени со Ковид-19. Министерот за здравство оцени дека рестриктивните ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Повеќе од 50 милиони луѓе биле заразени со коронавирус во Европа откако вирусот се појави во Кина во декември 2019 година. Вкупно потврдени случаи на зараза во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зголемен е бројот на нови случаи на коронавирусот во светот и на починати, информираат од Светската здравствена организација (СЗО). 5,7 милиони нови случаи се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Словенија, 15 лица починале во последните 24 часа како резултат на Kовид-19, а потврдени се уште 398 новозаразени, што е значително помалку од 807 колку штo ...
| | веќе видена | слични
10 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на вакциналниот пункт во спортската сала „Борис Трајковски“ во Скопје се вакцинираше против Ковид-19 со вакцина ...
сите 352 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не очекува ништо од средбата помеѓу шефот на државата Стево Пендаровски и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, поврзано ...
сите 221 | | | веќе видена

За посета на угостителските објекти, црквите, кината и театрите, трговските центри и моловите, за фитнес центрите, училиштата за танц, за домовите за стари ...
сите 319 | | | веќе видена

Владата на Хрватска одлучи да донира 50.000 дози вакцини за земјите на Балканот. Според одлуката, во Босна и Херцеговина ќе бидат дистрибуирани 30.000 дози, а ...
сите 255 | | | веќе видена

(Ова е еден помалку или повеќе пародичен текст, напати сериозен, напати ироничен кој си игра со наративите. Сите цитати се од колумна на Џ. Дерала, ...
сите 76 | | | веќе видена

Во рамките на работната посета на Италија, министерката Радмила Шекеринска го посети Одбранбениот колеџ на НАТО во Рим, каде пред слушателите на напредниот ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Активни 18.469 случаи на заразени со Ковид-19 во Македонија, се апелира за исклучителна внимателност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: