Охриѓани по вакцинирање ќе одмораат со поглед на реклами од приватници оти салата се уредува со спонзорства

Додека чекаат по вакцинирање, охриѓани ќе можат да научат дека за 1500 денари годишно можат да го осигураат домаќинството, да го разгледаат грбот на Општина ...
| | веќе видена | слични

Готов е пунктот за имунизација во спортската сала јордан мијалков во Штип. Се чекаат уште вакцините. Тука е предвидено да се вакцинираат сите граѓани од ...
| | веќе видена | слични

Во спортската сала на средното медицинско училиште „Никола Штејн“ во Тетово привршува адаптацијата на просторот во регионален центар за масовна вакцинација ...
| | веќе видена | слични

Се  очекува таму да се вакцинираат околу 1500 лица на ден.  –Се прават последните подготовки за адаптација на салата во средното медицинско училиште во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Охрид, 27. април 2021 (ИНПРЕС) – Вработените во критичната инфраструктура и дел од граѓаните кои се имунизираа против COVID-19 во Скопје, за ревакцинација ќе ...
| | веќе видена | слични

Се подготвува спортската сала на Медицинското училиште во Битола која ќе биде регионален центар за масовна вакцинација. Техничките подготовки привршуваат, а ...
| | веќе видена | слични

Со пристигнувањето на втората пратка вакцини од Астра Зенека, во Дебар продолжи имунизацијата на повозрасната популација. -Со оваа пратка имаме на располагање ...
| | веќе видена | слични

Од изутрината започна имунизацијата со пратката од Фајзер вакцините. Пристигнатите 600-тини дози наменети се за лицата од третата доба на возраст од 72-77 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 651 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на новинарско прашање околу убиството кое што вчера се случи во Бутел, истакна дека станува збор за човек со ...
сите 334 | | | веќе видена

Во организација на министрите за надворешни работи на Грција и Романија, Никос Дендиас и Богдан Ауреску, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и ...
сите 718 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 80 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на КОВИД-19, соопшти МИнистерството за здравство. Најмногу новозаболени ...
сите 470 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска. Таа потсети дека се објавени ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охриѓани по вакцинирање ќе одмораат со поглед на реклами од приватници оти салата се уредува со спонзорства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: