„Дрекселмајер“ отвора нова производствена линија во Кавадарци и нов производствен погон во Куманово


Договор за државна помош од 16 милиони евра денеска потпиша Владата со германската компанија „Дрекселмајер“ со кој е предвидено изградба на нова производствена ...
| | веќе видена | слични

Германскиот производствен гигант за медицинска и фамацевтска амбалажа ја стартува работата во Северна Македонија со најава за уште поамбициозни планови. Првата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во наредните два месеца германската компанија „Гересхајмер“ ќе соопшти дали ќе ја прошири инвестицијата во земјава, која, според првичните проекции, би трбеало ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Македонија ќе се произведува амбалажа за вакцините против коронавирусот, а деталите за потенцијално најголемата инвестиција во земјата ги соопшти ...
| | веќе видена | слични

Како што изјави потпретседателот на „Гересхајмер", Оливер Бургел за „Дојче веле", компанијата е во фаза на разговори, но многу важно при носењето на конечната ...
| | веќе видена | слични

Оливер Бургел, претседател на компанијата „Гересхајмер“, која ја стартува работата со медицинска и фамацевтска амбалажа во Северна Македонија, вели дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Потпретседателот на германскиот гигант за Дојче веле ги објави деталите од планот за потенцијално најголемата инвестиција во С. Македонија. Конечната одлука ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
сите 349 | | | веќе видена

Не мислам дека за Македонија има попривлечна алтернатива од Европската Унија. Од друга страна, Европската Унија е сериозна околу проширувањето, но политичарите ...
сите 549 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 312 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 411 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Дрекселмајер“ отвора нова производствена линија во Кавадарци и нов производствен погон во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: