ВЛАДАТА НА ПОТЕГ: Рестриктивни мерки плус уште една недела?


Од утре среда стартуваат новите мерки предложени од Комисијата за заразни болести полицискиот час ќе почнува од 21 часот, во сабота кон недела или ноќта на ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница ги прифати предлозите од Комисијата за заразни болести и Кризниот штаб и донесе одлука од утре полицискиот час почнува во 21 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ублажувањето на рестрикциите и ослободувањето од полициски час за Рамазан Бајрам и Велигден се мудри одлуки на Комисијата за заразни болести, смета премиерот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче и премиерот Зоран Заев кои денеска присуствуваа на отворањето на фабриката Гересхајмер која ќе произведува медицинско ...
| | веќе видена | слични

Постојните мерки за ограничување на движењето и другите рестрикции и мерки за примена на личната заштита за спречување на ширењето на КОВИД-19 истекуваат ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести секогаш работи стручно, навремено и мудро, истакна денеска премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за предлогот да ...
| | веќе видена | слични

Според заменик министерот за здравство, Илир Хасани, состојбата со Ковид 19 во државата почнува да стивнува, главно вели, поради последица на преземените ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев одговораше на прашање за тоа дали Владата ќе ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести и Главниот кризен штаб во однос на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Интензивна дипломатска активност се одвива овие денови на македонските владини претставници за одржување на првата меѓувладина конференција со ЕУ. Владата во ...
сите 856 | | | веќе видена

Камер Идризи, кој има 43 години е убиен во синоќешното пукање во скопската населба Бутел 2, се дознава неофицијално, иако полицијата се уште не ја потврди ...
сите 49 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 81 | | | веќе видена

„Се уште нема одговор дали дигитализацијата како проект не потекнува од хрватски контакти на Мила Царовска? Се уште нема одговор дали овој зафат нема да чини ...
сите 259 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВЛАДАТА НА ПОТЕГ: Рестриктивни мерки плус уште една недела?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: