Изгласан петиот пакет мерки, гласаа и двајца пратеници позитивни на Ковид-19


Собранието го изгласа петтиот пакет економски мерки за помош на стопанствениците и економијата погодени од пандемијата. Изгласани се Законот за финансиска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Која е задачата на Комисијата за заразни болести, да ги заштити граѓаните од корона вирусот, или да ги загрози? Дали една таква комисија треба да биде во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Местото на секој пратеник е во Собранието, во пленарната сала, во салите каде што се одржуваат седниците, а не да се потпишат дека се присутни и да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бисера Костадиновска Стојчевска, пратеничката на СДСМ која беше позитивна на Ковид-19 но дојде да гласа во Собранието во неделата, во својата последна изјава ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Не бре брате, јас не се оптоварувам со овие прашања. Јас сум фокусиран на моите обврски како претседател на Собранието, го спроведувам Уставот и деловникот на ...
| | веќе видена | слични

Власта повторно им даде до знаење на граѓаните дека во земјава, законите не важат подеднакво за сите, односно дека тие се над нив. Со други зборови со својот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема ново опуштање на рестрикциите. Епидемијата стивнува, но антиковид мерките остануваат на сила. Полицискиот час и натаму ќе важи од полноќ до 04 часот ...
сите 334 | | | веќе видена

Смената на генерациите е многу здрава и досегашните кадри на партијата и натаму имаат уште многу да дадат и како дел од партијата и од државните функции кои ги ...
сите 326 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во интервјуто за вестите на Националната радиотелевизија истакна дека верува дека ќе се најде решение за отворените прашања со Бугарија, и ...
сите 534 | | | веќе видена

Протестите на родителите ширум земјава против дигитализацијата на учебниците, не ја предомислија министерката за образование Мила Царовска да го стопира ...
сите 321 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 1.314 тестирања, а ...
сите 476 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 116 | | | веќе видена

Полицијата со часови собираше чаури и траги во скопски Бутел, по бруталното убиство на Камер Идризи . Засега од МВР не даваат информации дали се знае кој го ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изгласан петиот пакет мерки, гласаа и двајца пратеници позитивни на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: