Петровска: Опозицијата во Собранието со месеци ја злоупотребува здравствената состојба

Местото на секој пратеник е во Собранието, во пленарната сала, во салите каде што се одржуваат седниците, а не да се потпишат дека се присутни и да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозицијата не може да и прави кворум на власта или на владеачкото мнозинство, рече Рашела Мизрахи, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ и член на Извршниот комитет на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден ден откако беше разрешен од премиерот поради пркос директорот на пазарниот инспекторат Стојко Пауновски од страна на функционери на СДСМ е прогласен за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Правната држава требаше да дојде на крилјата на СЈО, лидерот на СДСМ е аболициран криминалец, ни се случи Ден Дончев, а Транспаренси вели дека сме на 111 ...
| | веќе видена | слични

Рашела Мизрахи на гостувањето на Канал 5 во емисијата ,,Само вистина” вели дека насилството на 27ми април не може да се карактеризира како тероризам и ...
| | веќе видена | слични

Осудувам било каков тип на насилство, но да се говори за терористички акт е навистина помалку од рационално. Минимално нужно држаата што им го должи на овие 35 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Руските власти денеска ја поздравија посветеноста на претседателите на Русија и САД за дијалогот за стратешка безбедност и нуклеарно разоружување и оценија ...
сите 420 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 130 | | | веќе видена

Според денешните пораки од Софија, иднината на евроинтеграциите на земјата продолжува да биде блокирана во пресрет на состаноците на ЕУ наредната седмица Има ...
сите 767 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за охридската онлајн телевизија истакна дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на престојните локални избори кои ...
сите 275 | | | веќе видена

Сите ресторани кои работат на отворено со свадби и други настани ги почитувале мерките  за оргниизирање на прослави. Државниот пазарен инспекторат објаснуваат ...
сите 164 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Економските експерти очекуваат воведувањето на еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати да предизвика низа негативни последици врз ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петровска: Опозицијата во Собранието со месеци ја злоупотребува здравствената состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: