Утре пристигнуваат 10.000 „Фајзер“ вакцини


6 копии

Полицискиот час во следната недела да почнува од 21 часот до 05 часот, и отворање на летните тераси на угостителските објекти, е предлогот на Комисијата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Рестриктивните мерки истекуваат утре, а Комисијата за заразни болести денеска ќе одлучува дали тие ќе бидат продолжени и во текот на следната недела, ...
| | веќе видена | слични

Утре истекуваат рестриктивните мерки. Комисијата за заразни болести ја анализира епидемиолошката состојба. Владата ќе пресече дали и како ќе продолжат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Постојните мерки за ограничување на движењето и другите рестрикции и мерки за примена на личната заштита за спречување на ширењето на КОВИД-19 истекуваат утре, ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести денеска треба да одржи редовен состанок на кој ќе биде анализирана епидемиолошката состојба со ковид-19 во државава. Според ...
| | веќе видена | слични

Кафеаните и другите угостителски објекти ќе почнат да работат во среда и тоа во бавчите и отворените тераси, пренесува повикувајќи се на извори од Влада. ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со епидемијата бележи надолен тренд, мерките дадоа резултати – ова е констатацијата која ја дава Министерот за здравство, Венко Филипче, базирана на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

10.000 граѓани досега се вакцинирале во салата "Билјанини извори" во Охрид кој е пункт за имунизација за граѓаните од Југозападот. Денеска на вакциналниот ...
сите 423 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 429 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 518 | | | веќе видена

Во Србија веќе се вакцинирани над 4 милиони граѓани против корона вирусот или точно 4.013.265 лица, а двете дози ги примиле 1 741 148 Срби, објави Б92 . ...
сите 519 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

И Битола денеска протестираше против најавените реформи во образованието. Илјадници луѓе излегоа на улиците спротивставувајќи се на промените кои се најавени, ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре пристигнуваат 10.000 „Фајзер“ вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: