Резултатите се извонредни: Колкави се шансите да се заразите со коронавирус откако сте се вакцинирале

Вакцината против COVID-19 е една од главните алатки кои помагаат во борбата против пандемијата на коронавирус, но ниту една вакцина не е 100% ефикасна. Ова ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

За ревакцинираните лица, ризикот да добијат ковида-19 сè уште постои, но процентот е „екстремно низок“, покажува нова студија од Њујорк. Од 417 вработени на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Случаи на Ковид-19 „експлодирале“ во март во пензионерски дом во САД каде што голем дел од корисниците биле вакцинирани, откако невакциниран член на персоналот ...
| | веќе видена | слични

Џо Бајден објави дека 200 милиони Американци примиле вакцина против ковид-19, исполнувајќи го ветувањето дека оваа цел ќе биде достигната во првите 100 дена од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Резултатите се извонредни: Колкави се шансите да се заразите со коронавирус откако сте се вакцинирале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: