Бајден: Остварена е целта од 200 милиони дози вакцини за 100 дена

Во интервју за Ен-би-си, тој ги отфрли коментарите дека млади и здрави луѓе не треба да се вакцинираат Директорот на Институтот за алергија и заразни болести ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Центрите за контрола и превенција на болести на САД (ЦДЦ) не гледаат поврзаност помеѓу воспаление на срцевиот мускул, миокардитис и вакцината против КОВИД-19, ...
| | веќе видена | слични

Американците кои имаат примено две дози од вакцината против ковид-19 веќе не мора да носат маска на отворено, објави Центарот за контрола и превенција на ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните во Соединетите Американски Држави кои се целосно вакцинирани, односно ги примиле и двете дози од вакцината против Ковид-19 повеќе не мора да носат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Целосно вакцинираните Американци можат да се вратат во нормален живот и тие повеќе не мора да носат маски на отворен простор, соопшти денеска Американскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот Центар за контрола и превенција на болести не забележал дека постои врска помеѓу миокардитис, воспаление на срцевиот мускул и вакцините против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по состанокот со рускиот претседател Владимир Путин изјави дека неговата агенда не е против Русија, ...
сите 411 | | | веќе видена

Европската перспектива на Северна Македонија и Албанија не е предмет на спор и Бугарија секогаш ги поддржува, вели бугарскиот премиер Стефан Јанев во ...
сите 587 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 160 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 181 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси, се наведува во партиското соопштение.Во таа ...
сите 150 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден: Остварена е целта од 200 милиони дози вакцини за 100 дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: