Анонимни лица ми се закануваа по живот за аферата „мафија“ што ако ги пријавам во МВР кога нема да има ефект, вели Мицкоски


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски добил закани по животот. Тој вели по обелоденувањето на информации околу фалсификуваните пасоши пораките дошле од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе Предлог закон за дополнување на Законот за здравствена заштита со кој што се предвидува рефундирање на разликата во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче образложи дека со овој закон се ограничува сумата која пациентите ја плаќаат во приватните болници. Ограничувањата, како ...
| | веќе видена | слични

Намалување на цените на погребалните услуги во цела држава, предлага општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Струмица. Иницијативата била резултат на реакциите од ...
| | веќе видена | слични

Најдоцна до понеделник ќе се знае дали по 20 април ќе има седење во кафеани и ресторани или рестриктивните мерки ќе останат на сила. Министерот за здравство со ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи дополнување на Законот за здравствена заштита, со кое ќе се предвиди рефундирање на разликата во цената помеѓу приватното и државното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неспособноста на Филипче и Заев резултираше со над 144.000 заразени и над 4.300 починати. Голем дел од нив не можеа на време да се тестираат, немаа лекови, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата предводена од СДСМ ги утврди измените и дополнувањата на Законот за здравствена заштита. Со измените се предлага цените во приватните болници да бидат ...
| | веќе видена | слични

Илјадници наши сограѓани мораа да се лечат во приватни болници, за што беа принудени да платат и до 15 илјади евра, некои ги даваа последните пари, некои ...
| | веќе видена | слични

Со измените за трошоците за дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во приватните болници ќе се се движат од 40.000 до максимални 305.000 денари.Ваквото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 187 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 75 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анонимни лица ми се закануваа по живот за аферата „мафија“ што ако ги пријавам во МВР кога нема да има ефект, вели Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: