Панова: ВМРО-ДПМНЕ предлага болните кои треба да се оперираат а не се примени во болница, интервенцијата да ја направат во приватните клиники


ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи дополнување на Законот за здравствена заштита, со кое ќе се предвиди рефундирање на разликата во цената помеѓу приватното и државното ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Секое деноноќие Македонија брои по неколку десеттина починати. Вкупната бројка на починати е речиси 4.600 граѓани. За разлика од скоро двамилионска Македонија ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче ја претвори Македонија во гробница, за ова ќе одговара. Секое деноноќие Македонија брои по неколку десеттина починати и ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
7 копии

Пратеничката група на вмро-дпмне ќе поднесе предлог закон за дополнување на законот за здравствена заштита со кој се предвидува рефундирање на разликата во ...
| | веќе видена | слични

– За Штип и за источна Македонија ќе беше одличен ковид-центар и ќе можеше колегите коишто се стручни да помогнат таму, да направат протоколи, за да навистина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Др Оливер Зафировски, поранешен директор на Институтот за белодробни заболувања – Козле, во вечерашното гостување во „Филибастер“ во Радио Лидер зборува за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по состанокот со рускиот претседател Владимир Путин изјави дека неговата агенда не е против Русија, ...
сите 354 | | | веќе видена

Ден откако бугарската службена влада одлучи да нема промена на позицијата за преговарачката рамка за Македонија со Европската унија, од онаа позиција за ...
сите 818 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 160 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 247 | | | веќе видена

Навистина сме многу горди за договорот од Преспа, многу сме горди бидејќи сметаме дека два балкански народа покажаа дека може да постои начин на соработка и ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Панова: ВМРО-ДПМНЕ предлага болните кои треба да се оперираат а не се примени во болница, интервенцијата да ја направат во приватните клиники

Од:
До кого (е-маил):
Порака: