Почна расправата за ограничувањето на цените на приватните болници


Министерот за здравство Венко Филипче образложи дека со овој закон се ограничува сумата која пациентите ја плаќаат во приватните болници. Ограничувањата, како ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Економски удар, зголемена невработеност, нелегално обложување и сива економија се реална закана од нелогичните измени на Законот за игрите на среќа, вели во ...
| | веќе видена | слични

Измените на Законот за игрите на среќа кои наводно би требало да превенираат учество на младите во игрите на среќа, всушност ќе направат многу поголема штета, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во гостување во утринската емисија „ Утрински Брифинг“ пратеничката од редовите од ВМРО – ДПМНЕ Ангелина Петкова кажа дека ВМРО – ДПМНЕ ќе го подржи 6 пакет на ...
| | веќе видена | слични

Новите измени со Законот за социјална заштита се однесуваат на личната асистенција за децата. Порано со стариот Закон за социјална заштита право на лична ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Асоцијацијата на спортски обложувалници не отстапува од најавите дека ќе излезат на протести доколку измените на законот за игри на среќа бидат изгласани во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имунизацијата е клучна за побрзо да стекнеме колективен имунитет и да ја оставиме оваа тешка здравствена криза зад нас. Само така, со заедничка одговорност ...
сите 565 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти, или пак, дозвола за работа ...
сите 396 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 768 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Палестинците кои живеат покрај северната и источната граница на Појасот Газа почнале денеска да ги напуштаат своите домови поради жестоките израелски ...
сите 359 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна расправата за ограничувањето на цените на приватните болници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: