Повеќе вести како оваа (25)

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски добил закани по животот. Тој вели по обелоденувањето на информации околу фалсификуваните пасоши пораките дошле од ...
сите 34 | | | веќе видена

СДСМ повторно најави истрага за загрозувањето на полициската акција за фалсификуваните пасоши од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, а опозицијата ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека високи функционери од власта овозможиле балкански нарко-босови да се стекнат со македонски пасоши и документи. Според ...
| | веќе видена | слични

Претпладнево во голема полициска акција се уапсени десетина полициски службеници кои биле дел од ланец за фалсификување на патни исправи и лични документи, а ...
| | веќе видена | слични

Претпладнево во голема полициска акција се уапсени десетина полициски службеници кои биле дел од ланец за фалсификување на патни исправи и лични документи, а ...
| | веќе видена | слични

Нема одговор од Министерството за внатрешни работи дали фалсификуваните пасоши со лажен идентитет се уште се употребливи. Според истрагата, македонски патни ...
| | веќе видена | слични

Адвокатката Зора Добричанин пред осум месеци на српската телевизија Хепи во емисија зборувала за криминалните кланови со оригинални македонски пасоши. – Јован ...
| | веќе видена | слични

Аферата „Мафија“ покажува инволвираност на луѓе од власта на Заев и најтесна соработка со криминалци, нарко – босови и мафијаши. Скандалозно е што Заев вели ...
| | веќе видена | слични

Аферата „Мафија“ покажува инволвираност на луѓе од власта на Заев и најтесна соработка со криминалци, нарко - босови и мафијаши. Скандалозно е што Заев вели ...
| | веќе видена | слични

Аферата „Мафија“ покажува инволвираност на луѓе од власта на Заев и најтесна соработка со криминалци, нарко – босови и мафијаши, обвини опозициската ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Аферата „Мафија“ покажува инволвираност на луѓе од власта на Заев и најтесна соработка со криминалци, нарко – босови и мафијаши, обвини опозициската ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Криминалот е во врвот на власта, а сѐ друго е расфрлање на пердуви и приказни за мали деца, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски кој обвинува дека кај нас ...
| | веќе видена | слични

Според брифингот на ВМРО-ДПМНЕ за уредници и новинари во партиското седиште најмалку двесте меѓународни нарко босови добиле македонски пасоши во изминативе ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за ТВ Алфа кажа дека добива закани по живот откако неговата партија ја објави аферата „Мафија“ додека ...
| | веќе видена | слични

Балкански нароко босови со лажен македонски идентитет добивале легални лични карти и пасоши со знаење на највисоките безбедносни и државни структури и со тоа ...
| | веќе видена | слични

Претпладнево во голема полициска акција се уапсени десетина полициски службеници кои биле дел од ланец за фалсификување на патни исправи и лични документи, а ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од пет години Оливер Спасовски е министер за внатрешни работи, а Зоран Заев премиер. Стотици и стотици криминалци од целиот свет и низ целиот свет се ...
| | веќе видена | слични

Аферата со фалсификуваните пасоши, која власта ја нарекува „Двојник“, а опозицијата ја „води“ како „Мафија“, не престанува да ја бранува македонската политичка ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од пет години Оливер Спасовски е министер за внатрешни работи, а Зоран Заев – премиер. Стотици и стотици криминалци од целиот свет и низ целиот свет се ...
| | веќе видена | слични

Десетина полициски службеници се уапсени претпладнево во големата полициска акција која е во тек, поради сомневање дека биле дел од синџир за фалсификување на ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 5 години Оливер Спасовски е министер за внатрешни работи, а Зоран Заев премиер. Стотици и стотици криминалци од целиот свет и низ целиот свет се ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...