Со повлекување на амандманите можност да се одблокира петтиот пакет економски мерки, исчекор направен и околу државјанствата


Коалицијата на Алијансата за Албанците и Алтернатива вчера најавија дека ќе ги повлечат амандманите поднесени во Собранието за законите од петтиот пакет на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

На денешната седница во Собранието во своето обраќање координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски истакна дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање ...
| | веќе видена | слични

Талат Џафери, собранискиот преседател и Никола Мицевски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница се скараа, откако ...
| | веќе видена | слични

„На денешната седница број 39 покрај многуте законски решенија има неколку закони кои што се директно поврзани со КОВИД пандемијата. Точката број 20 предлог ...
| | веќе видена | слични

КОВИД-19 не предизвика ниту грижа и одговорност кај надлежните дека има енормна потреба од возила но и вработени во Брзата помош. Имено, на територија на Град ...
| | веќе видена | слични

Кривичните пријави беа поднесени во текот на вчерашниот ден до Јавното обвинителство. Ние како пратеничка група цениме дека домот на демократијата, домот на ...
| | веќе видена | слични

Парламентарното мнозинство очекува од денеска да ги има пратениците Бисера Костадиновска Стојчевска и Мирослав Богдановски во своите редови, откако излегоа од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јавноста сведочи на заложништво на парламентот и обидите на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ да ја контролира работата на Собранието, а присуството на двајца ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
сите 331 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 312 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со повлекување на амандманите можност да се одблокира петтиот пакет економски мерки, исчекор направен и околу државјанствата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: