Пратениците Костадиновска Стојчевска и Богдановски од денеска без скафандери на седница


Парламентарното мнозинство очекува од денеска да ги има пратениците Бисера Костадиновска Стојчевска и Мирослав Богдановски во своите редови, откако излегоа од ...
| | веќе видена | слични

 По ваквата најава на Мицкоски, Џафери рече дека методите на дејствување кои значат поголема моќ за блокада, треба да се напуштат за Собранието да почне да ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски на денешната прес-конференција, од спикерот побара шестиот пакет на економски да го стави на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ размислува за нова блокада на Соранието. Ваквата можност вчера лично ја најави опозицискиот лидер Христијан Мицкоски. Тој најави дека во партијата ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека во Собранието се блокирани 28 закони и покрај политичкиот договор меѓу лидерите на двете најголеми ...
| | веќе видена | слични

Државниот санитарен и здравствен инспекторат, по претставка на Левица, утврди дека на пријавените заразени пратеници (кои со скафандери гласаа во Собранието) ...
| | веќе видена | слични

Нема правен основ пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да формираат повеќе пратенички групи, објасни денеска собранискиот спикер Талат Џафери откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието се блокирани 28 закони и покрај политичкиот договор на лидерите на двете најголеми парламентарни партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Собранискиот спикер Талат Џафери на денешниот брифинг, посочувајќи го проблемот со кворумот и опструкциите од опозицијата чии пратеници ја напуштаат салата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пријавените за вакцина најдоцна до понеделник ќе добијат термин, на кој пункт и во колку часот ќе бидат вакцинирани, тврди министерот за здравство Филипче. ...
сите 565 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 632 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израел за 40 минути истрела 450 ракети кон Појасот Газа. Бројот на загинати Палестинци скокна на 119 луѓе. Меѓу жртвите има голем број малолетни деца и жени. ...
сите 341 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 200 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратениците Костадиновска Стојчевска и Богдановски од денеска без скафандери на седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: