Богдановиќ: За жал, одобрение за градба кај „Холидеј Ин“ ќе мора да се издаде

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) и Академијата на архитекти како дел од Асоцијацијата денеска соопштија дека внимателно ги следат дискусиите во ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) и Академијата на архитекти како дел од Асоцијацијата, преку соопштение информираат и потсетуваат дека просторот ...
| | веќе видена | слични

Деталните урбанистички планови, кои претставуваат акти од јавен интерес, треба да содржат креативни решенија, кои на жителите, корисниците и посетителите на ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) и Академијата на архитекти бараат за просторот кај „Холидеј ин“ во центарот на Скопје да се почитува Генералниот ...
| | веќе видена | слични

И покрај досегашните укажувања на архитектите, урбанистите и планерите дека потребно е веднашѓ да се суспендираат деталните урбанистички планови во општина ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) и Академијата на архитекти како дел од асоцијацијата се за доследно почитување на целите, проекциите и планските ...
| | веќе видена | слични

Реакциите за изградбата на висококатници во срцето на Скопје спроти хотелот Холидеј Ин не стивнуваат. Граѓани, архитекти, универзитески професори и невладини ...
| | веќе видена | слични

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
| | веќе видена | слични

Дозволата за градење на локацијата наспроти Холидеј Ин градоначалникот Саша Богдановиќ ќе ја потпише доколку Советот на општина Центар смета дека нема потреба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 268 | | | веќе видена

Бугарија останува останува отворена за отворен дијалог и соработка со Република Македонија, но сите состаноци мора да се одржат под одредени услови, се ...
сите 491 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 386 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 329 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 469 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богдановиќ: За жал, одобрение за градба кај „Холидеј Ин“ ќе мора да се издаде

Од:
До кого (е-маил):
Порака: