Оштетени штедачи: Дали обична меница може да биде единствено покритие за кредит од 660 илјади евра?

„Џеват Ајдиновски, сопственикот и управител на фирмите должници ЏМС Транспорт и БКД-М, се огласи јавно во медиуми во врска со исплата на долговите што ги има ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Штедачите од Еуростандарад банка денеска протестираа пред Државната комисија за спречување корупција и побараа неотповиклива оставка од членовите. Тие велат ...
| | веќе видена | слични

Денеска здружението на „Правда за штедачи”, протестираше пред Дражавната комисија за спречување на корупцијата . -Ние денеска поднесовме барање до ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

„Борбата за правда е испреплетена со многу опструкции, закани и притисоци. Но, тоа е разбирливо кога се работи за крупен криминал во којшто се вклучени разни ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Имено, Уставниот Суд на седницата одржана на 15 април уште еднаш не донесе одлука по иницијативата за оценка на уставноста на член ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

10.000 граѓани досега се вакцинирале во салата "Билјанини извори" во Охрид кој е пункт за имунизација за граѓаните од Југозападот. Денеска на вакциналниот ...
сите 423 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 429 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 518 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

Во Србија веќе се вакцинирани над 4 милиони граѓани против корона вирусот или точно 4.013.265 лица, а двете дози ги примиле 1 741 148 Срби, објави Б92 . ...
сите 519 | | | веќе видена

И Битола денеска протестираше против најавените реформи во образованието. Илјадници луѓе излегоа на улиците спротивставувајќи се на промените кои се најавени, ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оштетени штедачи: Дали обична меница може да биде единствено покритие за кредит од 660 илјади евра?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: