Ковид-19 кобен за речиси три милиони луѓе во светот

Индиската престолнина Њу Делхи ќе биде затворена од понеделникот вечерта во текот на следните шест дена, поради рекордниот раст на заразените со коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

Изминативе 24 часа во Косово како последица од коронавирусот починале 11 пациенти, па вкупната бројка на лица кои ја загубиле битката со вирусот се искачи на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во изминатите 24 часа 49 лица починаа од ефекти на коронавирус во Босна и Херцеговина, а меѓу 3.537 тестирани примероци, регистрирани се нови 1.302 случаи на ...
| | веќе видена | слични

Медицинските официјални лица во Бразил ги предупредија жените да ја одложат бременоста се додека не помине најтешкиот бран на пандемијата на коронавирус, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

За европската перспектива и бугарското вето, но и грчката поддршка, за Договорот од Преспа, како и за односите со поранешниот и актуелниот премиер на Грција, ...
сите 516 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 97 | | | веќе видена

Охрид, 8. мај 2021 (InPress) – Граѓаните кои периодов наназад ги примиле двете дози од некоја од вакцините, ќе добијат сертификат за вакцинација кој ќе го ...
сите 201 | | | веќе видена

Според досегашните истражувања, луѓето кои се вакцинирани со „АстраЗенека“ имаат посилни реакции по првата примена доза, а оние пак кои се е вакцинирани со ...
сите 359 | | | веќе видена

Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана синоним за бесрамно испумпување на парите на ...
сите 181 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ), Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), Македонскиот институт за медиуми (МИМ) и Советот ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид-19 кобен за речиси три милиони луѓе во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: