Филипче: „Систина“ одби, Жан Митрев изрази спремност да ги намали цените


Пет лекари од „Систина“, двајца од „Ремедика“ и еден од „Жан Митрев“ ќе помагаат во лекувањето на пациенти кои се хоспитализирани низ ковид-центрите во Скопје. ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Додека за неколку дена се очекува пристигнувањето на 10 000 дози вакцини од Фајзер, во земјава продолжува вакцинацијата. Од денес ќе се вакцинираат граѓани кои ...
| | веќе видена | слични

Од денеска започнува вакцинацијата и 73 и 74-годишни граѓани а на располагање ќе бидат 2.500 вакцини Спутник , дополнети со 2.000 Астразенека и 1.000 кинески ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на својата Фејсбук страница сподели фотографија во знак на благодарност до сите здравствени работници кои ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои ќе се пријават за вакцина преку сајтот vakcinacija.mk ќе добиваат повратна СМС порака за пријавувањето, а на истиот начин, преку порака, ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: „Систина“ одби, Жан Митрев изрази спремност да ги намали цените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: