Кривична пријава за организаторите на свадба со 300 луѓе во струмичко Банско

СВР Струмица поднела кривична пријава против три лица од струмичкото село Банско за организирање на свадбена веселба во време на пандемија, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии

Украла пари од куќата на свој сосед, а потоа ги закопала во својот двор. Тоа го направила 44 годишна жена од Старо Коњарево Струмичко, а украдените пари му ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Р.(40) од с.Оровник, општина Дебарца, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Б.Ј.(40) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 12. април 2021 (InPress) – Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешната седница во Собранието во своето обраќање координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски истакна дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 647 | | | веќе видена

Во шестиот пакет економски мерки, предвидени се 9,9 милиони евра за финансиска поддршка на околу 6.000 угостители кои вработуваат 17.000 граѓани, посочува ...
сите 437 | | | веќе видена

Обвинителството ќе истражува со која брзина возел 18 годишнот струмичанец кој на раскрсницата кај „Глобал“ во Струмица на седми месецов со автомобил смртно ја ...
сите 257 | | | веќе видена

Првиот човек на „Старата дама“ потврди дека проектот со Суперлигата во моментов не функционира, а се' започна по повлекувањето на шесте клубови од ...
сите 300 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте најави олеснување на анти-ковид мерките во земјата од 28 април, со укинување на полицискиот час и делумно отворање на терасите ...
сите 204 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 952 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 442 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 274 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава за организаторите на свадба со 300 луѓе во струмичко Банско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: