Две момчиња организирале забави во викендички во Кавадарци

2 копии
8 копии

СВР Охрид поднесе кривични пријави против три лица и правно лице за узурпирање на недвижности. Според информациите, првопријавениот незаконски проширил парцела ...
| | веќе видена | слични

Поднесени се кривични пријави против три физички лица и правен субјект, поради сомневање дека сториле казнено дело „узурпација на недвижности“ во заштитената ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Три лица и правен субјект заработија кривични пријави поради сомневање дека сториле казнено дело „узурпација на недвижности“ во заштитената зона на брегот на ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за Н.З.(59) од Охрид, Н.И.(51) од Струга и Р.Б. (47) од Охрид, како и против компанијата „Нефи ИК" со седиште во Охрид. Според полицискиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против К.Д.(40), Ф.Д.(61) и Е.Р.(20), сите од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „перење ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СВР Штип поднесе кривична пријава против А.К.(41) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење расистички и ксенофобичен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Бројот на заболени бележи пад, ако трендовите продолжат во оваа насока на крајот на оваа, и почетокот на идната недела, ќе следуваат и дополнителни попуштања ...
сите 211 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев.На програмата ќе бидат дела од ...
сите 103 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 75 | | | веќе видена

Од следната недела е можно олабавување на рестриктивните мерки, ако продолжи да паѓа бројот на заразени од ковид. Епидемијата полека стивнува, во ек е ...
сите 415 | | | веќе видена

Од 9 илјади закажани термини за вакцинација против Ковид-19, вчера на пунктовите низ цела земја дошле 4.500 граѓани, кажа денеска министерот за здравство Венко ...
сите 138 | | | веќе видена

Владата ќе плати половина милион евра за некој да осмисли и да реализира две кампањи: за успешна вакцинација и за борба против корупција. На сајтот на Бирото ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две момчиња организирале забави во викендички во Кавадарци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: