Струмичанка украла торба со девизи и ја закопала во двор


Гостиварската полиција извести дека вчера постигнала нов голем успех во борбата против нелегалното оружје, поднесувајќи кривична пријава против 82-годишен дедо ...
| | веќе видена | слични

23-годишен скопјанец вработен во обложувалница доби кривична пријава откако со клуч извадил пари од апарати за видео лотарија (ВЛТ) и ги вложил во самите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.С.(23) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“. Пријавениот, како ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Извршена е тешка кражба во маркет во Кочани, а како што информира МВР главен осомничен е сопругот на вработената во маркетот. Од таму појаснуваат дека А.С. ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Кочани се случила необична кражба на пари од маркет, а полицијата го расчистила случајот. Оттаму всушност откриле дека сопруг на вработена во маркет без ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 408 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Шефот на државата, Стево Пендаровски не го потпиша указот за прогласување на законот за утврдување правен статус на бесправо изградени објекти. Пендаровски ...
сите 235 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

Во повеќе градови денеска во организација на Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ се одржаа протести против новите реформи во ...
сите 382 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струмичанка украла торба со девизи и ја закопала во двор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: