Во Ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 79 пациенти


2 копии

За два дена, две родилки на околу 30 годишна возраст кои немале никакви хронични болести ја загубија битката со коронавирусот. И на двете им била втора ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
4 копии
5 копии

Две родилки починаа во болница во последното деноноќие како последица на ковид-19, дознава Плусинфо. За двете ова било втора рожба и двете биле во многу тешка ...
| | веќе видена | слични

Две родилки починаа од компликации предизвикани од коронавирусот. И двете биле второротки. Едната имала 34, а другата 32 години. Едното бебе е во критична ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 409 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 379 | | | веќе видена

Благ пораст на нови случаи е забележан и во земјава, што според министерот за здравство, Венко Филипче, се должи на патувањата и годишните одмори. Во изјава за ...
сите 253 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 200 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му порача на министерот за надворешни работи Бујар Османи дека е провокација да се кажува дека Илинден е празник и за ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 79 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: