Песков: Подготвени сме за разговори со Бајден кога тој ќе биде подготвен

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска пред новинарите во Москва изјави дека доколку американската администрација не е подготвена за денеска, разговорот ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден ги повикал Владимир Путин и Кси Џинпинг на преговори за глобалните климатски промени. Бајден рекол дека сака да осигури САД ...
| | веќе видена | слични

Рускиот бизнисмен Евгениј Пригожин кој во земјата е познат како „Готвачот на Путин“ поднесе пријава до Истражниот комитет на Русија против група на американски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразвувачка. Би сакал да ја искоментирам пред воопшто да стане предмет во јавноста, а треба да стане. Невкусно е ...
сите 273 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 72 | | | веќе видена

Македонија изгуби 15 години, во пристапувањето кон НАТО, не поради лична вина, туку поради јужниот сосед. Тоа е геополитиката на името и ризикот е да се изгуби ...
сите 363 | | | веќе видена

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
сите 93 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 86 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпиша нов руски стратешки документ чија цел е ограничување на „западната доминација“. Во документот се наведени ...
сите 230 | | | веќе видена

Фактот што на вчерашната седница на советот на Град Скопје не беше изгласана одлуката за реконструкција на Универзална сала, го фрли во заден план фактот што ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Песков: Подготвени сме за разговори со Бајден кога тој ќе биде подготвен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: