Седум мита во врска со ковид вакцините

Додека вакцините се сметаат за безбедни за употреба, постојат неколку несакани ефекти пријавени од оние кои биле вакцинирани. Една од нив е „КОВИД раката“ која ...
| | веќе видена | слични

Рекордни досега 1.427 хоспитализирани ковид-пациенти предизвикува силниот трет бран на коронавирусот. Додека расте бројката на починати во однос на претходната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека Европа се бори со недостиг на вакцини, руската вакцина Спутник V е широко достапна. Но, кампањата за вакцинација на земјата има проблем со довербата, ...
| | веќе видена | слични

Кога нешто ги оштетува клетките, телото ослободува хемикалии кои го „будат“ имунитетот и го прават неактивен. Целиот процес трае неколку часа или денови ако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ФК Беласица му се поклони на Горан Пандев, фудбалерот кој е најголемата гордост на овој струмички тим. Македонија И фудбалскиот клуб Беласица со посебен пост ...
сите 643 | | | веќе видена

Додека сите земји веќе говорат дали нивното население има имунитет и колкав дел од истото има имунитет, во Македонија не може да се каже дека има масовна ...
сите 365 | | | веќе видена

Градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, нареди баровите и рестораните да служат само вакцинирани гости и оние кои ја прележале инфекцијата и развиле ...
сите 534 | | | веќе видена

Додека Вучиќ се советува и ја известува опозицијата што преговара за Косово со Брисел, тука во Македонија, Заев крие каков е португалскиот предлог, крие што ...
сите 477 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за ...
сите 163 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на ЕУ во Луксембург денеска ја истакнаа стратешката важност и геополитичката реалност од влегувањето на новите членки во ЕУ ...
сите 566 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седум мита во врска со ковид вакцините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: