Д-р Пановски: Фасцинантни се резултатите на тие што ја примија првата доза на „Фајзер“ вакцината


„Ако издржат болниците со вакви мерки, мислам дека се доволни за да се спаси економијата. Не гледам што ќе се случи ако полицискиот час е од 17 часот. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден милион кинески вакцини против ковид-19 се обезбедени во договорот со турски дистрибутер, за време на престојот на албанскиот премиер Еди Рама на Турција. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од македонското министерство за здравство велат дека нема никаква пречка македонските државјани да се вакцинираат во Србија или во која било друга земја, ако ...
| | веќе видена | слични

Македонски државјани кои веќе добија потврдна информација од Србија дека ќе може таму да се вакцинираат, веќе почнуваат да се организираат за групно заминување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонците кои се пријавиле за вакцинација во Србија а немаат српско државјанство ќе можат да се вакцинираат и тоа само во Белград – информира преку својот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Спортската арена „Борис Трајковски“ е веќе резервирана за имунизација против ковид – 19, а од понеделник ќе почне и да се подготвува просторот за таа намена, ...
| | веќе видена | слични

Голем број граѓани од Македонија кои претходно испратија барања за вакцинација во Србија, денеска добија термини за вакцинација со британската вакцина на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Пановски: Фасцинантни се резултатите на тие што ја примија првата доза на „Фајзер“ вакцината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: