Лани Германците работеле најмалку во последните 3 децении

Автомобилската индустрија во Европа е на колена. Корона кризата неумоливо силно го погоди овој сектор. Бројките за февруари се лоши како никогаш досега. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Речиси една петтина од вкупното количество храна произведена во светот завршува во ѓубре, се вели во извештајот на Програмата за животна средина на Обединетите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Албанија е на врвот на листата земји кои доживеале најголем пораст на емиграција во 2020 година и покрај состојбата со пандемијата. Според извештајот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Најголем процент поднесени рекламации до АД Пошта, давателот на универзалната услуга, има за препорачани пратки, додека давателите на поштенски услуги на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Владата на 69-та редовна седница, донесе одлука, забраната и посебниот режим на движење на населението и возилата од јавен превоз од 13 мај 2021 почнува од ...
сите 342 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Делево порача дека оваа власт треба да си оди, за Македонија да тргне напред. Делчево заслужува убав живот, среќни ...
сите 322 | | | веќе видена

Пред почетокот на заседанието на шефовите на дипломатиите на земјите членки на ЕУ, германскиот министер за Европа Михаел Рот истакна дека мирот, напредокот, ...
сите 332 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 91 | | | веќе видена

Постои многу силна поддршка за одржување на првата меѓувладина конференција и нема поддршка за раздвојување на Македонија и Албанија. Ваква порака денеска е ...
сите 297 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски имаат проблем што се води неселективна борба против корупција, имаат проблем што процесот на имунизација се одвива непречено, имаат ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лани Германците работеле најмалку во последните 3 децении

Од:
До кого (е-маил):
Порака: