Граѓаните со поплаки до АД Пошта: Најмногу жалби на препорачани писма и пакети

Најголем процент поднесени рекламации до АД Пошта, давателот на универзалната услуга, има за препорачани пратки, додека давателите на поштенски услуги на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во редовните средни училишта, бројот на учениците на крајот на учебната 2019/2020 година изнесува 68 273, што претставува намалување за 2.5 % во однос на ...
| | веќе видена | слични

Во редовните основни училишта имало 186 706 ученици на крајот на учебната 2019/2020 година, соопшти денеска Државниот завод за статистика. Во редовните средни ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Активното население во Македонија во 2020 година изнесувало 950.858 лица, од кои вработени 794.909 и невработени 155.949 лица, соопшти Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични

Во иднина може да се очекува да продолжи трендот на зголемување на побарувачката за недвижности во руралните средини и викенд места, додека во градските ...
| | веќе видена | слични

Луѓето за време на кризата, според  носителите во оваа дејност, инвестираат во недвижности и продажбата на станови се одвива непречено благодарение на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Добро е и корисно националната Пошта, која е давател на универзалната услуга на поштенскиот пазар, да ги обезбедува услугите не само во нивните деловни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 417 | | | веќе видена

СУТКОЗ, синдикатот на угостителството и туризмот, како што велат во денешното соопштени, уште на самиот почеток на здравствената криза предупредувале дека ...
сите 184 | | | веќе видена

Не планираме рестрикции и дополнителни мерки поради случајот на индиски сој во земјава, но будно ја следиме ситуацијата и епидемиолошката состојба“, вели ...
сите 280 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 264 | | | веќе видена

Во Македонија веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство ...
сите 402 | | | веќе видена

Македонците интензивно се јавувале во Амбасадата на Грција во Скопје за информации за влез во земјата и за условите за летување, реферираше Пагона Ларда, ...
сите 241 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 89 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните со поплаки до АД Пошта: Најмногу жалби на препорачани писма и пакети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: