Побарувачката по автомобили во ЕУ и натаму е во слободен пад

Ако лани се стопи увозот на половни возила, главно поради новиот данок што беше воведен на стартот на годината, но и поради корона кризата, од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Германската економија најверојатно драстично ќе падне во првиот квартал поради пандемиските мерки што извршија сериозен притисок врз услужниот сектор и ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цените на суровата нафта и денеска го продолжија падот, по најголемиот неделен пад од октомври 2020 година забележан минатата седмица, поради обновените мерки ...
| | веќе видена | слични

Британскиот извоз на храна и пијалоци во ЕУ забележа пад за 75,5 отсто во јануари, соопшти денеска Федерацијата за храна и пијалоци, објаснувајќи дека таквиот ...
| | веќе видена | слични

Продолжува намалувањето на цената на нафтата. Американската сурова нафта ВТИ (WTI) за испорака во мај се тргуваше за пониска цена од 19 центи или 0,3 ...
| | веќе видена | слични

Германската економија најверојатно ќе забележи пад во првиот квартал од оваа година поради мерките за ограничување на пандемијата, што сериозно притискаат врз ...
| | веќе видена | слични

Светската економија може да зајакне повеќе отколку што се очекуваше оваа година, објави во четвртокот УНКТАД, проценувајќи дека пандемијата на коронавирус ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 656 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 511 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 395 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 433 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 143 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Побарувачката по автомобили во ЕУ и натаму е во слободен пад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: