Скокнаа цените на лековите: Само витамините за Ковид-19 позитивни чинат 100 евра

Во време на пандемија поскапуваат лековите и медицинските услуги во Македонија, јавува Сител. Заводот за статистика бележи раст на сите производи и услуги ...
| | веќе видена | слични
6 копии

 Но, од Синдикатот сметаат дека тоа не е доволно и бараат минималната плата да се зголеми во висина од 60 проценти од просечната плата и таа да не изнесува ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) смета дека не е доволно усогласувањето на минималната плата за 3,17 проценти и бара минималната плата да се зголеми во ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикатикте на Македонија, ССМ, смета дека зголемувањето на минималната плата на 15.401 денар што ќе се случи со усогласувањето во март, односно за ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани одвај врзуваат крај со крај, трошоците и цените на производите продолжуваат да растат, живејачката се повеќе поскапува. Минималната ...
| | веќе видена | слични
11 копии

За да ги подмири барем основните месечни потреби, на едно четиричлено семејство во февруари му требале 33 702 денари. Ова се пресметките на ССМ за минималната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во време на пандемија поскапуваат лековите и медицинските услуги во земјава. Државната статистика бележи раст на речиси сите производи и услуги поврзани со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тоа што се случува позади сцената во преговорите со Бугарија не кореспондира со изјавите на власта и затоа бараме јавно и пред јавноста да се објави за што се ...
сите 461 | | | веќе видена

РУСИЈА ЈА ПРОТЕРА МАКЕДОНСКАТА В.Д. АМБАСАДОРКА Русија прогласи еден вработен во Амбасадата на Северна Македонија во Москва за персона нон грата. Веста ја ...
сите 66 | | | веќе видена

Министерот за здравство и потпретседател на СДСМ Венко Филипче во вечерашното гостување на телевизија Канал 5, осврнувајќи се на најавената средба во Париз на ...
сите 246 | | | веќе видена

Според последната статистика едно лице почина од коронавирус во Македонија, а регистрирани се нови 18 случаи на инфекција. Новиот број на пациенти со ковид е ...
сите 333 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во синоќешното гостување во емисијата „Само вистина“ на телевизијата Канал 5 рече дека епидемиолошката слика во земјава е ...
сите 433 | | | веќе видена

Светската здравствена организација предвидува ширење на индиската мутација на коронавирусот низ Европа, изјави шефот на регионалната канцеларија на СЗО за ...
сите 201 | | | веќе видена

Познатиот универзитет ФОН се најде на листата која вчера ја објави Генералниот Секретаријат на Владата, а на која се работодавачи кои земале финансиска ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скокнаа цените на лековите: Само витамините за Ковид-19 позитивни чинат 100 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: