Заев и СДСМ на македонските граѓани единствено што им донесоа е живот на вересија


Македонските граѓани одвај врзуваат крај со крај, трошоците и цените на производите продолжуваат да растат, живејачката се повеќе поскапува. Минималната ...
| | веќе видена | слични

Превозниците ќе се соочат со уште еден проблем ако хрватската влада одлучи да ги затвори помалите гранични премини кон Србија како што бараат жителите на ...
| | веќе видена | слични

За 50 проценти е намален транспортот на нафта од Грција, а кај другите стоки за широка потрошувачка има намалување од 30 до 50 проценти, брифираат за „Слободен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Транспортната заедница (ТЗ) и Секретаријатот на ЦЕФТА ги повикуваат властите во Грција да ги ослободат возачите на камиони на нафта од новите санитарни мерки ...
| | веќе видена | слични
6 копии

 Но, од Синдикатот сметаат дека тоа не е доволно и бараат минималната плата да се зголеми во висина од 60 проценти од просечната плата и таа да не изнесува ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) смета дека не е доволно усогласувањето на минималната плата за 3,17 проценти и бара минималната плата да се зголеми во ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикатикте на Македонија, ССМ, смета дека зголемувањето на минималната плата на 15.401 денар што ќе се случи со усогласувањето во март, односно за ...
| | веќе видена | слични

Од градежни материјали, паметни телефони и компјутери, облека и патики, па се до сувернири и чепкалки за заби, се дел од палетата производи кои се увезуваат во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев и СДСМ на македонските граѓани единствено што им донесоа е живот на вересија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: