Во пандемијата раст на цените на лековите и медицинските услуги


Во време на пандемија поскапуваат лековите и медицинските услуги во земјава. Државната статистика бележи раст на речиси сите производи и услуги поврзани со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целосен колапс со масовно отпуштање на работниците ѝ претстои на текстилната индустрија владата системска поддршка за поголема продуктивност во секторот и ...
| | веќе видена | слични

Од флоскулата на Владата, се бориме за секое работно место, до 55 илјади лица кои ги изгубија своите работни места од почетокот на пандемијата, односно за само ...
| | веќе видена | слични

Текстилниот сектор вработува повеќе од 37 000 работници, а пресметките на оваа индустриска гранка покажуваат дека, ако не се даде навреме помош за плати, тие ...
| | веќе видена | слични

Политичарите да ги тргнат партиските интереси и да работат за доброто на бизнисот. Да покажат заедништво и да го изгласаат 5 сет мерки, помош која е ...
| | веќе видена | слични

Денеска е последниот ден за исплата на февруарските плати, според Законот за работни односи. Но работниците кои чекаат државна помош останаа со празни ...
| | веќе видена | слични

Пратениците побрзо да го донесат законот за финансиска поддршка на плати зашто во спротивно, 20 отсто од вработените ќе останат без работа, апелираа денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Но, од Синдикатот сметаат дека тоа не е доволно и бараат минималната плата да се зголеми во висина од 60 проценти од просечната плата и таа да не изнесува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на Комисијата за надворешна политика Антонио Милошоски денеска соопшти дека за среда во 15:00 часот ќе закаже седница на ...
сите 437 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 700 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 37 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 559 | | | веќе видена

Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во пандемијата раст на цените на лековите и медицинските услуги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: