Во пораст заразените со Ковид-19, се очекуваат првите количини од вакцината Спутник V


Бројот на пациенти заразени со КОВИД-19 во земјава и натаму е во пораст. Зголемен број на пациенти има во Скопје, Кавадарци, Неготино, Прилеп и Охрид. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Албанија денеска почна вакцинацијата на просветните работници со вакцини на АстраЗенека, обезбедени од Владата преку механизмот Ковакс, кои прстигнаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синоќа на аеродромот во Тирана пристигнале 38.000 вакцини против Ковид-19 преку програмата КОВАКС, со што Албанија стана првата земја од Западен Балкан која ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии
2 копии

Претседателот на Демократскиот сојуз Павле Трајанов која е коалициски партнер на владата на СДСМ и Зоран Заев, открива дека владата нема цврст договор кога ...
| | веќе видена | слични

Владата нема цврст договор кога треба да пристигнат вакцините, потврди во петокот лидерот на Демократскиот сојуз, Павле Трајанов, со што јасно ги разобличи ...
| | веќе видена | слични

Албанската министерка за здравство Огерта Манастирлиу на Твитер соопшто дека Албанија денес преку Ковакс доби 38.400 вакцини АстраЗенека и започнува со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 203 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 712 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 142 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 365 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 289 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 84 | | | веќе видена

Жолчната расправа во Собранието продолжи и вечерва по двочасовната пауза. Координаторите на пратеничките групи, дел од пратениците и претседателот на ...
сите 243 | | | веќе видена

Тогашната британска принцеза Елизабета и нејзиниот сопруг Филип живееја во вилата Гвардаменџија во Валета две години, кога првпат се венчаа. Тоа беше еден од ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во пораст заразените со Ковид-19, се очекуваат првите количини од вакцината Спутник V

Од:
До кого (е-маил):
Порака: