Давањето предлози во предизборие е погрешна стратегија

Историските дилеми, обвинувања за фалсификати и различните толкувања се дискутираат и се решаваат на научни собири, не со политички изјави и лажни обвинувања, ...
| | веќе видена | слични

Историјата регистрира факти дека Бугарија и во Првата и во Втората светска војна била на страната на агресорите, угнетувачите и експанзионистите. Периодот на ...
| | веќе видена | слични

„Не знам само дали сите разбираат на што се смејат и мајтапат по објавениот “список” од Красимир Каракачанов и дали е смешно воопшто. Проблемот е друг и ...
| | веќе видена | слични

Единствениот спас на Бугарија од исклучување од Советот на Европа е промена на нејзиниот Устав и признавање на македонското малцинство Почитувани читатели, се ...
| | веќе видена | слични

Освен што леснотијата при изнесувањето желби на политичарите за посегнувањето по македонскиот устав создава преседан на сите уставноправни практики во светот, ...
| | веќе видена | слични

Емисија „Слободна зона“ на бугарскиот новинар Георги Коритаров, за срам на т.н. новинарство на Северна, го отвори пред неколку дена прашањето кое требаше и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се знае кога ќе стигнат останатите 194.000 дози од руската вакцина „спутник“ кои Владата ги нарача во февруари во директни преговори со рускиот ...
сите 460 | | | веќе видена

Камер Идризи, кој има 43 години е убиен во синоќешното пукање во скопската населба Бутел 2, се дознава неофицијално, иако полицијата се уште не ја потврди ...
сите 50 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Денот на македонскиот јазик! Русија има многу длабоки традиции на изучувањето на македонскиот јазик, објави денеска Руската амбасада во ...
сите 2 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Давањето предлози во предизборие е погрешна стратегија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: