Манипулации со гласачкиот квантитет пред очите на ЕУ

Седум пратеници од помалите политички партии, и од власта и од опозицијата, предлагаат измени и дополнувања на Изборниот законик, а предлогот вчера го ...
| | веќе видена | слични

УШТЕ ЕДНО НАВРАЌАЊЕ НА ПРАВНИТЕ ЕКСПЕРТИ НА СЛУЧАЈОТ „МИЈАЛКОВ“ Пропустите и слабостите во функционирањето на правниот систем во случајот „Мијалков“ уште еднаш ...
| | веќе видена | слични

Моментално функционираат 28 инспекциски служби и преку 1.000 вработени инспектори После трите седници на Управниот одбор на Комората , коишто поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зголемени плати, реновирани и реконструирни објекти, набавка на воена опрема, законски измени за служба во Армијата како и предлог измени кои предвидуваат ...
| | веќе видена | слични

Србија започнува со примена на со децении најавуваниот Закон за утврдување на потекло на имот и посебни даноци. На удар се сите оние кои во рок од три години ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Забрзувањето на европската перспектива за Република Северна Македонија зависи само од ангажманот и резултатите во дијалогот со Бугарија. Ова го изјави ...
сите 283 | | | веќе видена

Едно лице е повредено во инцидентот кој се случил вчера вечер во Старата скопска чаршија. Како што информираат од СВР Скопје за Република, околу 23.10 часот, ...
сите 323 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ...
сите 307 | | | веќе видена

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 576 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манипулации со гласачкиот квантитет пред очите на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: